Profilaktyka

Lakowanie zębów

A dokładniej lakowanie bruzd zębów jest szybkim i bezbolesnym zabiegiem, który zapobiega tworzeniu się ubytków próchnicowych w niewielkich szczelinach na powierzchni zębów.

Proces trwa kilka minut. Polega na wypełnieniu wspomnianych bruzd specjalnym lakiem szczelinowym. Najlepiej jak jest wykonany tuż po wyrżnięciu zęba. Aby zapewnić całkowitą ochronę zabieg należy powtarzać.

Lakierowanie zębów

Ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i jest całkowicie bezbolesne, stosuje się do tego celu specjalne preparaty zawierające duże stężenie fluoru. Zabieg lakierowania zębów może być wykonany u dzieci (zęby mleczne) jak również u dorosłych.

Ultradźwiękowe usuwanie osadu i kamienia nazębnego

Ultradźwięki rozkruszają złogi kamienia nazębnego, doprowadzając do ich oderwania od zęba. Technika ta jest bezpieczna i bezbolesna.

Piaskowanie zębów

To proces czyszczenia zębów przy pomocy drobinek wodorowęglanu wapnia zmieszanych z wodą, wyrzucanych z dyszy pod odpowiednim ciśnieniem. W ten sposób można doskonale i zarazem delikatnie dla zębów i pacjenta usunąć wszelkie osady, naloty, płytkę bakteryjną.

Zabieg jest bezbolesny, jedynie dziąsła mogą być nieznacznie podrażnione.

Po piaskowaniu zębów, zabieg znoszenia nadwrażliwości zębiny przy użyciu lasera diodowego wykonywany jest bezpłatnie.