O nas

 Vita – Dent Gabinety Stomatologiczne

Witamy Państwa na naszej stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że prezentowane na  stronie informacje okażą się przydatne i odwiedzicie Państwo nasz gabinet osobiście.

Gabinet stomatologiczny VITA-DENT mieści się w Gliwicach  przy ul. Częstochowskiej 18/1. Powstał na bazie Prywatnej Praktyki Stomatologicznej działającej od 1992 r. w Gliwicach  przy ul. Mastalerza 65/1.

W gabinecie stomatologicznym przyjmują:

lek.stom.Halina Nowakowska
właściciel
I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej.
Absolwentka Sląskiej Akademii Medycznej Praktykę stomatologiczną prowadzi nieprzerwanie od 1992r.Uczestniczka wielu szkoleń,kursów i warsztatów poszerzających wiedzę i umiejętności.W pracy zawodowej stara się łączyć swoje wieloletnie doświadczenie z najnowszymi trendami w stomatologii.Jeśli zachodzi taka potrzeba zabiegi wykonuje w powiększeniu lupami lub mikroskopem. Członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej Specjalizacje. Protetyka estetyczna Stomatologia odtwórcza,ratująca zęby przed usunięciem Stomatologia laserowa
Krzysztof Lipiec
lekarz stomatolog
Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Od początku wykonywania zawodu zacząłem doskonalić się w dziedzinie Endodoncji (leczenia kanałowego), z której uczestniczyłem w licznych szkoleniach i konferencjach. W swej codziennej pracy staram się ciągle rozwijać by być na bieżąco odnośnie nowoczesnych materiałów oraz sprzętu, którym dysponuję w tutejszym gabinecie takich jak znieczulenie komputerowe the Wand STA , Endopilot - urządzenie do leczenia endodontycznego oraz laser diodowy Expert Lase. W swoim dorobku naukowym posiadam publikację w Magazynie Stomatologicznym z zakresu Protetyki, którą również się interesuję.
lek. dent. Agnieszka Sitek
lekarz stomatolog
Jestem absolwentką Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Bezpośrednio po stażu podjęłam pracę w renomowanej klinice ortodontycznej gdzie pod okiem specjalistek z wieloletnim doświadczeniem nabywałam i nadal nabywam wiedzy i doświadczenia w dziedzinie ortodoncji. Swoją wiedzę stale poszerzam także przez uczestnictwo w kursach i szkoleniach, aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom świadczonych usług.
Elena Goraj-Żaworonkow
lekarz stomatolog
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz National Medical University w Vinnicy. Głównym obszarem zainteresowania doktor Goraj-Żaworonkow jest stomatologia zachowawcza z endodoncją oraz stomatologia estetyczna. Zajmuje się również protetyką stomatologiczną, chirurgią (w podstawowym zakresie) oraz leczeniem dzieci. Wykonywane zabiegi często uzupełnia procedurami z użyciem lasera. Stale pogłębia swą wiedzę i umiejętności na licznych kursach praktycznych i konferencjach stomatologicznych. Biegle posługuje się językiem rosyjskim.
Jolanta Szramka
dyplomowana higienistka stomatologiczna
Jestem absolwentką Medycznej Szkoły Województwa Śląskiego. Jako nieodłączny członek zespołu stomatologicznego promuję zdrowie jamy ustnej a także dbam, by Pacjenci czuli się komfortowo i bezpiecznie w gabinecie VITA-DENT. Wykonuję zabiegi profesjonalnej higienizacji, profilaktyki, biostymulacji, laseroterapii oraz asystuje przy zabiegach. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach, aby sprostać wymaganiom wiedzy jakie przed personelem medycznym stawia nowoczesna stomatologia. Jestem członkiem PTSL.
Ilona Tkocz
asystentka stomatologiczna
Jestem absolwentką medycznej szkoły policealnej na kierunku asystentka stomatologiczna. Uważam, że zawód, który wykonuję jest niezwykle ciekawy oraz daje możliwość ciągłego rozwoju. W pracy staram się ze zrozumieniem podchodzić do indywidualnych potrzeb naszych Pacjentów i angażować się w powierzone mi obowiązki. Asystuję przy zabiegach z dziedziny stomatologii zachowawczej, protetyki, endodoncji i ortodoncji. Lubię pracę z ludźmi dzięki czemu moja praca sprawia mi jeszcze większą satysfakcję, a największą nagrodą jest zadowolenie pacjenta.

Dysponujemy dwoma klimatyzowanymi gabinetami stomatologicznymi wyposażonymi w wysoko wyspecjalizowany sprzęt. Gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę, a także bezbolesne leczenie. Dbamy o to, by naszym pacjentom leczenie zębów kojarzyło się z czymś przyjemnym.

Dobry dentysta wie czego potrzeba pacjentom

W naszą pracę wkładamy serce, rozumiemy potrzeby pacjentów, potrafimy doradzić. Stale poszerzamy naszą wiedzę i praktykę. Wprowadzamy i promujemy nowoczesne techniki i trendy w stomatologii. Stosujemy wysokiej klasy materiały i techniki. Na wszystkie usługi udzielamy gwarancji.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Godziny przyjęć:
Poniedziałek: 14:00 – 20:00
Wtorek: 9:00 – 20:00
Środa: 14:00 – 20:00
Czwartek: 9:00 – 20:00
Piątek: 9:00 – 14:00

Gliwice  przy ul. Częstochowskiej 18/1

Rejestracja telefoniczna
w godzinach przyjęć gabinetu 32 279 16 81 lub 784 216 410

– Akceptujemy płatności kartą

gabinet stomatologiczny gliwiceKoszt zabiegów stomatologicznych można rozłożyć, jeśli nie chcemy płacić jednorazowo całej kwoty. System ratalnego finansowania zabiegów stomatologicznych MediRaty to  sprawdzona już w tysiącach gabinetów, klinikach i szpitalach, ogólnodostępna forma finansowania usług medycznych.

czytaj dalej…

Jesteśmy członkami:

thewandlogoptslprogram_testowania_szczotkiLOGO_ORALB

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko

Nazwa jednostki organizacyjnej: NZOZ VITA –DENT

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe / Dz.U. 2019 poz. 1792/ zgodnie z art. 32c pkt.2

Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegające na:

stosowaniu urządzenia wytwarzającego promieniowanie jonizujące:
aparat RTG X-MIND UNITY

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy:

dawkomierzy indywidualnych – w ciągu minionych 12 miesięcy –
– od 01.01. do 31.12. 2023r. – zmierzona dawka efektywna wyniosła: poniżej 0,10 mSv

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie  dawek granicznych promieniowania jonizującego / Dz.U z 2005 poz.168/- dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:

– pracownicy: 20mSv/rok;
– ogół ludności : 1mSv/rok.

Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.

Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.