EndoPilot Comfort Plus

EndoPilot Comfort Plus

copilot_bigPierwszy tego typu zestaw łączący w sobie wszystkie niezbędne w leczeniu kanałowym urządzenia pracy (All–in–one).

Urządzenie wyposażone jest w:

Endometr – urządzenie do pomiaru długości kanału.
Opatentowany, cyfrowy Apex Locator najnowszej generacji, daje możliwość równoczesnego, dokładnego określania długości kanału w trakcie leczenia. Precyzyjny pomiar długości kanału odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory, dzięki zastosowaniu nowoczesnej i bardzo szybkiej technologii mikroprocesorowej. Szybka analiza sygnału pozwala na określenie długości kanału w czasie pracy narzędziami ręcznymi i maszynowymi. Pomiar odbywa się w czasie rzeczywistym.

Endosilnik – urządzenie do maszynowego opracowania kanałów.
System mikrosilnika endodontycznego zapewnia bezpieczną pracę poprzez zastosowanie opatentowanego systemu redukcji momentu obrotowego przy wierzchołku.
System kontroluje moment obrotowy w kierunku lewym, jak również prawym, w przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń.
Technika Bi–Force (tzw. dynamometryczne uwalnianie narzędzi) zabezpiecza przed zablokowaniem pilnika w kanale przez naprzemienne ruchy w lewo i w prawo. W połączeniu z opatentowaną kątnicą EndoPilota lekarz ma pełną kontrolę nad aktualną pozycją pilnika.
Specjalna nowo opracowana kątnica do endodoncji zapewnia stałe monitorowanie pozycji pilnika. Sygnały świetlne i dźwiękowe informują lekarza o parametrach pracy urządzenia.

Urządzenia do szczelnego wypełniania kanału gutaperką na ciepło:
– końcówka grzewcza Down Pack do wypełniania części wierzchołkowej;
– pistolet Back Fill do ostatecznego trójwymiarowego wypełniania kanału.

Celem każdego leczenia endodontycznego jest uzyskanie możliwie gęstego wypełnienia opracowanego i zdezynfekowanego systemu kanałów.
Pracując EndoPilotem Comfort Plus za pomocą ciepłych pionowych technik kondensacji wypełnienie kanałów jest gęste i jednorodne.

Skaler ultradźwiękowy
EndoPilot Comfort Plus w wersji z CoPilotem został wyposażony w wielofunkcyjne urządzenie ultradźwiękowe w technologii Newtron (automatyczna regulacja mocy urządzenie w zależności od oporu jaki napotyka końcówka). Odpowiednio ukształtowany ubytek i lokalizacja ujść kanałów to kluczowe parametry warunkujące sukces w leczeniu endodontycznym. W tym celu zaleca się stosowanie końcówek ultradźwiękowych, które wykazują dwie ważne cechy:
– niezwykłą precyzję pracy;
– nieporównywalnie lepszy widok pola zabiegowego.

Pompa perystaltyczna
Umożliwia pracę skalera ultradźwiękowego ze sterylnymi płynami.