Wybielanie zębów

wybielanie zębów gliwiceWybielanie zębów – wybierz metodę odpowiednią dla siebie

Piękne i zdrowe zęby dodają pewności siebie. Sprawiają, że częściej się uśmiechamy.

Z wielu metod wybielania najczęściej proponujemy pacjentom metodę nocnego wybielania nakładkowego. Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnego preparatu w postaci żelu, który zawiera substancję wybielającą. Żel aplikowany jest do specjalnych indywidualnych nakładek wykonanych przez technika dentystycznego. Nakładkę należy nosić 3 godziny w ciągu dnia lub podczas snu.

Dla osób, dla których noszenie nakładek jest problematyczne, lepsza będzie metoda wybielania gabinetowego polegająca na aplikacji żelu o wyższym stężeniu niż w metodzie nakładkowej. Kilkukrotna aplikacja przynosi zwykle oczekiwany efekt.

Z badań naukowych wynika, że metody wybielania, szczególnie nocnego są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Niekiedy dochodzi do nadwrażliwości zębów, którą stosunkowo łatwo udaje się znieść przy pomocy preparatów fluorkowych.

Laserowe wybielanie zębów

Zabieg z użyciem lasera diodowego Expert Lase w połączeniu z odpowiednimi preparatami wybielającymi gwarantuje powrót do naturalnej bieli zębów już po jednym zabiegu.
Zastosowanie lasera diodowego do wybielania zębów sprawia, że ryzyko występowania bólu oraz ewentualnej nadwrażliwości podczas i po zabiegu jest maksymalnie zminimalizowane.