Protetyka

Protetyka dentystyczna – gabinet Vita Dent

Jeśli rozważają Państwo noszenie protezy zębowej to zapraszamy do naszej placówki. Protetyka w naszym gabinecie zajmuje szczególne miejsce. Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Nowoczesne protezy zębowe wykonane w naszym gabinecie wyglądają bardzo naturalnie.

Vita-dent współpracuje z doświadczonymi technikami. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do estetyki wykonywanych prac protetycznych.

Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta i każdej pracy protetycznej. Wykonujemy:

  • Protezy częściowe oraz całkowite
  • Protezy natychmiastowe
  • Protezy stałe i ruchome

Rodzaje protez

  • Protezy natychmiastowe

Są uzupełnieniem, które zakładamy pacjentowi bezpośrednio po usunięciu zębów. Zatem projektowanie i wykonanie protezy następuje jeszcze przed usunięciem zębów.

Protetyka stomatologiczna Vita Dent

Proteza natychmiastowa zapewnia w pierwszym okresie prawidłowe gojenie zębodołów i dziąseł. Umożliwia normalne odżywianie oraz zapewnia estetyczny wygląd, zwłaszcza po ekstrakcji zębów przednich.

I chociaż proteza taka, wskutek zmiany kształtu dziąsła po wygojeniu wymaga podścielenia, a czasem nawet całkowitej wymiany, to korzyści wynikające z jej zastosowania są bardzo ważne.

  • Protezy szkieletowe

Są uzupełnieniami ruchomymi, wykonanymi z metalu i akrylu. Są to tzw. protezy ozębnowe, które pozwalają zachować zęby pacjenta na długie lata. Metalowe klamry w tych protezach można zastąpić precyzyjnymi elementami retencyjnymi (PER), jak zasuwy czy zatrzaski.

  • Protezy acetalowe

Protezy szkieletowe acetalowe są alternatywą dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. Wykonane są z acetalu – materiału termoplastycznego odpornego na zginanie, dzięki temu są bardziej elastyczne. Idealne dla osób z alergią na metale – klamry utrzymujące w klasycznej protezie szkieletowej wykonane są z metalu. W protezie acetalowej estetyczne klamry wykonane są z acetalu w kolorze zęba.

Proteza acetalowa polecana jest dla pacjentów nietolerujących obecności metalu w jamie ustnej. Są bezproblemowo akceptowane przez pacjentów.

  • Korony i mosty porcelanowe

Są uzupełnieniami bardzo estetycznymi, trwałymi,  zapewniającymi duży komfort użytkowania.

Korony poprawiają estetykę zębów, a także wzmacniają zęby bardzo zniszczone.

Mosty porcelanowe, to uzupełnienia stałe brakujących zębów. Osadza się je na bardzo mocnych cementach na oszlifowanych zębach pacjenta.