VECTOR PARO PRO

vector paro proUrządzenie VECTOR PARO PRO niemieckiej firmy Durr Dental umożliwia wykonanie profilaktycznego czyszczenia zębów, na najwyższym poziomie, zgodnie ze standardami współczesnej stomatologii. Konstrukcja urządzenia jest niepowtarzalna. Dzięki opatentowanej technologii eliminacji drgań, instrument porusza się wyłącznie równolegle do powierzchni korzenia. W efekcie ruch jaki końcówka pracująca wykonuje w kieszeni dziąsłowej przypomina ruch sondy diagnostycznej podczas badania przyzębia. Zabieg jest bardzo dobrze odbierany przez pacjentów. Specjalistyczne końcówki sond i kiret mają tak zaprojektowane kształty, by idealnie pasowały do oczyszczanej powierzchni. Urządzenie zostało wyposażone w system autokontroli.

Urządzenie VECTOR PARO PRO zostało wyposażone w dwie rękojeści:

Rękojeść SCALER PRO

Służy do usuwania złogów nazębnych nad- i poddziąsłowych. Piezoelektryczny napęd umożliwia bardzo delikatne usuwanie złogów z wrażliwych na zarysowania tkanek zęba. Pracujemy narzędziami wykonanymi z wysokiej jakości stali chirurgicznej. SCALER VECTOR został wyposażony w 6 diod LED, które oświetlając oczyszczaną powierzchnię, zapewniają doskonałą widoczność pola zabiegowego.

Rękojeść PARO PRO

Służy do niechirurgicznego leczenia paradontozy. Precyzyjnie oczyszcza powierzchnie zębów bez uszkodzeń tkanek twardych zęba. Usuwa całą zawartość kieszeni dziąsłowych z jednoczesnym polerowaniem i impregnacją oczyszczanej powierzchni korzenia. W trakcie zabiegu bowiem przez cały czas na końcówkę urządzenia pracującego w kieszeni dziąsłowej podawany jest fluid zawierający hydroksyapatyt (płynne szkliwo). Wygadza on oczyszczaną powierzchnię i jednocześnie ją impregnuje (znosi nadwrażliwość).

Do rękojeści PARO PRO dedykowane są trzy zestawy narzędzi:

  1. zestaw PARO – narzędzia do pierwszego leczenia periodontologicznego wykonane są z wysokogatunkowej stali chirurgicznej
  2. zestaw RECALL – narzędzia do leczenia podtrzymującego wykonane są z włókna węglowego
  3. zestaw do higieny, profilaktyki i leczenia stanów zapalnych wokół implantów – wykonane z nowoczesnych, elastycznych materiałów kompozytowych, wzmocnionych włóknem szklanym.

System VECTOR stosujemy w następujących przypadkach:

  • profilaktyka paradontozy;
  • leczenie paradontozy początkowej i w stanach zaawansowanych;
  • leczenie stanów zapalnych wokół implantów i prac protetycznych;
  • mikroinwazyjne opracowanie tkanek twardych zęba oraz wygładzenie wypełnień w okolicy poddziąsłowej.